Bydlí s námi

Kdo s námi ještě bydlí ... ?

Bessy Můrová

*16.6.2011

Fena - kříženec černé barvy s drobně prokvétajícím hnědým "pálením

( M: Labrador x O: Neznámý - asi vše co se našlo v ulici )

Jako malá nám Bessynka utekla. Při hárání se podhrabala pod plotem a šla na špacír. Vhledem k jejímu původu nebyla žádoucí březost, proto byla okamžitě objednána na kastraci. Nijak jí to neomezuje a myslíme, že takto je daleko spokojenější.

Bessynka je úžasný tvor a jak říká její panička: "Cokoliv co baví mě, baví i Paní Můrovou". Besska umí spoustu cirkusových povelů, poslušnost zvládá na jedničku. Naučila se tahat paničku na brusích i koloběžce. V zimě ji používáme jako tažného "saňového" psa pro děti. S majitelkou také přes zimu chodí běhat a provozují spolu tak "opravdu amatérský canicross". Miluje plavání a aporty. Největší odměnou pro ní na procházce je jednoznačně frisbee. Vzhledem k paničky všestranným zájmům vyrosla Besska u koní. Takže se naběhala i několik stovek km po boku koně a nyní se také vcelku aktivně obě věnují myslivosti (pravidelná účast na společných i individuálních lovech, amatérské dosledy, Besska je výborný hlasič .. hlásí totiž ze strachu :) )

Eduard a Hugo

* 2/2016

Také s námi bydlí ještě dva hlemýždi - Achatina Imaculata :)
Byli dlouho zavíčkovaní, a už jsme ani nedoufali, že se probudí. Hugo s Edou se vzbudili téměř z ročního spánku ve středu 8.9.2017 a mají se čile k světu. Jsou to malí slizcí pokladi, kteří milují okurku a sépiovou kost, jsou vcelku čistotní a téměř nehluční :) . Jen povely jsme je zatím nenaučili. Zmetci jsou na výcvik pěkně líní.